Filozofia szkoły

filozofia-szkoly - szkoła tańca poznań

 

Uczę i od swoich instruktorów wymagam by uczyli tak, jak sam chciałbym żeby mnie uczono.

Zajęcia mają być na bardzo wysokim poziomie, prowadzone w pełni świadomie i bez przypadkowości, z nastawieniem na prawidłową dynamikę tańca i bezpieczeństwo. Parkiet nie może być przepełniony. Instruktor musi mieć czas by podejść do każdego kursanta i pomóc indywidualnie. Przede wszystkim jakość nie ilość.

Uczniowie mają zdobywać wiedzę dobrze bawiąc się w tym samym czasie. Pracować ciałem i umysłem, odkrywać i rozwijać w sobie nowe umiejętności, jednocześnie odpoczywając od codziennego stresu. Program ma być ułożony tak, by dawał odpowiednią informację w odpowiednim momencie, minimalizując złe nawyki.

Harmonia, balans i wyrazistość są miarami sukcesu w tańcu. Taniec jest dla każdego i w każdym wieku. Ma sprawiać radość tańczącym, cieszyć oko tych co oglądają, rozwijać umysł, pielęgnować ciało. Wyczyn nie jest jedynym sposobem, ale jeśli ktoś tego pragnie, poprowadzimy go drogą wyczynową, świadomie minimalizując niebezpieczeństwo urazów.

Instruktorzy mają pracować z nami bo pragną dzielić się wiedzą, ale też ponieważ sami pragną stale się rozwijać. Nasza szkoła ma być miejsce gdzie każdy poszerza swoje umiejętności i ma szansę na rozwój. Ma być miejscem w którym szanuje się pracę i aspiracje zarówno uczniów jak i instruktorów. Wszyscy się uczymy. Nikt jeszcze nie dotarł, wszyscy jesteśmy w drodze.

Myślą główną jest stworzenie takiej szkoły, do której sam chciałbym uczęszczać, do której – teraz wiem – chciałem trafić kiedy rozpoczynałem przygodę z tańcem.
Do tego aspiruję i to jest moją pracą.

Do zobaczenia na parkiecie.
Adam Czub

::  zobacz GRAFIK ZAJĘĆ TANECZNYCH  ::